Warsztaty ceramiczne na Dolnym Śląsku

Żywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu to wyjątkowe miejsce, które przenosi odwiedzających w świat fascynującej historii, tradycji i sztuki ceramiki, charakterystycznej dla tego regionu. Zlokalizowane w sercu Bolesławca, stanowi niezwykłą atrakcję dla miłośników rękodzieła, kultury i historii. Pozwala na poznanie historii produkcji ceramiki w tym regionie oraz zobaczenie niezwykłych eksponatów, które odzwierciedlają mistrzostwo rzemieślników.

Poznaj świat czterech żywiołów

Poznaj świat czterech żywiołów

Warsztaty ceramiczne w Bolesławcu na Dolnym Śląsku to niezwykła okazja, by zanurzyć się w świat ceramiki, eksplorować swoją kreatywność i nauczyć się tajników tego pięknego rzemiosła. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, uczestnictwo w tych warsztatach to prawdziwa podróż w krainę sztuki, która zachwyca i inspiruje.
Uczestnicy zajęć mogą oderwać się od codziennych obowiązków, zrelaksować się i sprawdzić swój twórczy potencjał. Program warsztatów ceramicznych przygotowaliśmy z myślą o wszystkich osobach poszukujących sposobów na ciekawe spędzenie czasu wolnego, szukających nowych wyzwań i pragnących rozwijać się w sposób twórczy. Warsztaty ceramiczne dopasowane są do Państwa możliwości czasowych oraz oczekiwań. Przy pomocy czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi, stworzą Państwo swoje własne, unikatowe naczynia kamionkowe. Organizujemy warsztaty ceramiczne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Program warsztatów

Program zajęć ceramicznych opracowaliśmy tak, aby mogły z nich skorzystać zarówno osoby bardzo zajęte, które nie mają wiele czasu, jak i osoby, które chcą przeżyć dłuższą ceramiczną przygodę. Uczestnicy warsztatów dwugodzinnych i jednodniowych poznają tajniki zdobienia naczyń tradycyjną, bolesławiecką metodą stempelkową.
Dla tych, którzy mają napięty harmonogram, proponujemy warsztaty dwugodzinne, które pozwalają na szybkie, ale intensywne wprowadzenie w zdobienie ceramiki. Warsztaty rozpoczynają się półgodzinnym zwiedzaniem fabryki z przewodnikiem, który dokładnie przedstawia etapy produkcyjne — od formowania aż po ostatni, ostry wypał.
Następnie każdy uczestnik udaje się do pracowni warsztatów, gdzie wybiera naczynie po pierwszym wypale i otrzymuje dokładne instrukcje dotyczące zdobienia, i przez 1,5 godziny tworzy swój unikatowy wzór skomponowany z wielu dostępnych kształtów stempelków.
Dla osób, które chcą spędzić więcej czasu nad tworzeniem, przygotowaliśmy warsztaty jednodniowe, również rozpoczynające się półgodzinnym zwiedzaniem fabryki.
Uczestnik tego wariantu warsztatów wybiera 4 naczynia po pierwszym wypale i następnie ozdabia je przez 3,5 godziny zajęć.

Informacje o warsztatach ceramicznych

Każde naczynie ozdobione podczas warsztatów ceramicznych zostanie wypalone i na Państwa życzenie wysłane pod wskazany adres (wysyłka wytworzonych prac tylko na terenie Polski po uzgodnieniu z organizatorem). To znakomity sposób, by sprawić najbliższym niezwykłą niespodziankę!

Ze względu na specyfikę naszego muzeum prosimy o przestrzeganie zasad i zapoznanie się z Regulaminem warsztatów.

Warsztat 2 godzinny - 70zł

(1,5 godziny zajęć oraz 30 minut zwiedzania Manufaktury z przewodnikiem)

Warsztat jednodniowy - 140zł

(3,5 godziny zajęć oraz 30 minut zwiedzania Manufaktury z przewodnikiem)

Zarezerwuj bilet
Zarezerwuj bilet

Warsztaty dla dorosłych

Warsztaty dla dorosłych

W naszej pracowni oferujemy także warsztaty zdobienia stempelkowego dla dorosłych. To doskonała okazja, aby oderwać się od codziennych obowiązków i rozbudzić w sobie kreatywność. Wykonywanie zdobień metodą stempelkową to zajęcie niezwykle odprężające. Praca z różnorodnymi stemplami, tworzenie wzorów i kompozycji – z pewnością sprawi to przyjemność każdemu uczestnikowi warsztatów.
Zajęcia pozwolą nie tylko spędzić wolny czas w sposób wyjątkowy, ale być może będą początkiem nowej pasji.
Program zajęć został tak skonstruowany, aby wprowadzić uczestników w podstawową technikę zdobienia i metody pracy ze stemplami.
Warsztaty zdobienia stempelkowego to nie tylko doskonała zabawa dla jednej osoby. Zajęcia te mogą stanowić świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego w gronie rodziny, przyjaciół lub kolegów z pracy. Zachęcamy do rezerwacji terminów i zapisów na warsztaty trwające dwie godziny lub cztery godziny.
Warsztaty pozwalają na odkrycie i rozwinięcie zainteresowania ceramiką, nawet jeśli wcześniej nie miało się z nią styczności. Praca z gliną jest relaksująca i pozwala oderwać się od stresu dnia codziennego. Uczestnicy mogą stworzyć unikatowe naczynia czy ozdoby, które będą mieli okazję podziwiać i wykorzystywać w swoim życiu codziennym.
Jakie zalety ma udział w warsztatach ceramicznych w Bolesławcu?

1. Warsztaty ceramiczne to unikatowe i satysfakcjonujące doświadczenie, które pozostaje w pamięci na długo.
2. Uczestnictwo w warsztatach to doskonała okazja do wyrażenia swojej kreatywności i stworzenia czegoś, co jest wyrazem siebie.
3. Możliwość nauki od profesjonalistów pozwoli na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu ceramiki.
4. Warsztaty to także szansa na poznanie innych osób zainteresowanych ceramiką i nawiązanie ciekawych relacji.

Udział w warsztatach ceramicznych w Bolesławcu to fascynująca podróż w świat ceramiki, której owocem są piękne i wyjątkowe dzieła, a także satysfakcja z własnej kreatywności i rozwoju pasji.

Warsztaty dla dzieci

Dzieciństwo to czas, kiedy człowiek poznaje świat, chętnie nabywa nowe umiejętności i odkrywa swoje pasje. Mamy nadzieję, że dzięki organizowanym przez nas zajęciom ze zdobienia dla dzieci, uda nam się podzielić z najmłodszymi naszą miłością do ceramiki oraz jej tworzenia.
Do udziału w warsztatach zachęcamy również całe rodziny, bowiem ceramika może być wspólną rodzinną pasją, która będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Do tego zajęcia ceramiczne doskonale wpływają na ich rozwój: rozwijają wyobraźnię i wrażliwość artystyczną, a do tego poprawiają zdolności manualne. Dzieci uczą się być kreatywne, projektować własne prace i wcielać w życie swoje pomysły. Dodatkowo tworzenie wzorów wymaga precyzji i cierpliwości, co stanowi doskonałe ćwiczenie dla młodych uczestników. Takie zajęcia mogą też działać relaksująco i uspokajająco. A duma z własnoręcznie wykonanego naczynia jest nie do przecenienia.

Warsztaty w Manufakturze to kreatywnie spędzony czas

Warsztaty w Manufakturze to kreatywnie spędzony czas